O škole

Gymnázium Livingston navazuje na tradici Základní školy Livingston. Naším cílem je pomáhat žákům dorůst do sebevědomých osobností, které se nebojí chybovat, umí převzít zodpovědnost za svůj život a svobodně si vybírat vlastní cestu.

Ke každému studentovi přistupujeme jako k jedinečné osobnosti, která má svoje vlastní zájmy a studijní předpoklady.

Stejně jako na základní škole je pro nás zásadní profil absolventa: věříme, že kvalitní vzdělání přesahuje čistě akademické hranice a rozvíjí žáka jako celistvou osobnost. Usilujeme o to, aby naši studenti byli empatičtí, respektující, dokázali kriticky posuzovat svět okolo sebe a zachovali si otevřenou a flexibilní mysl, která jim umožní uspět v neustále se měnícím světě.

Cílem Gymnázia Livingston je také otevřít žákům dveře do světa, ať už skrze posílenou výuku angličtiny, mezinárodní maturitu IB nebo podporu globálního uvažování.

Věříme, že základem jakéhokoliv kvalitního vzdělávání je možnosti rozšiřovat a nikoliv omezovat.

Profil absolventa

Studenti gymnázia Livingston usilují o to být:

Zvídaví

Rozvíjejí svou přirozenou zvídavost. Získávají dovednosti nezbytné k provádění šetření a výzkumu a projevují nezávislost při učení. S nadšením se věnují učení a láska k učení je bude provázet po celý jejich život.

Vzdělaní

Zkoumají koncepty, myšlenky a problémy, které mají místní i globální význam. Tímto způsobem získávají hluboké znalosti a rozvíjejí své porozumění napříč širokým a vyváženým spektrem disciplín.

Přemýšliví

Aktivně používají kritické a kreativní myšlení k rozpoznání a řešení komplexních problémů a činí rozumná, etická rozhodnutí.

Komunikativní

Rozumějí myšlenkám a informacím a vyjadřují je sebevědomě a tvůrčím způsobem ve více než jednom jazyce, a to v různých formách komunikace. Pracují efektivně a ochotně spolupracují s ostatními.

Zásadoví

Jednají s integritou a poctivostí, se silným smyslem pro spravedlnost, jsou čestní a respektují důstojnost jednotlivce, skupin a komunit. Přijímají odpovědnost za své vlastní činy a za důsledky, které s nimi souvisejí.

Otevření

Chápou a váží si své vlastní kultury a osobní historie a jsou otevřeni perspektivám, hodnotám a tradicím jiných jednotlivců a komunit. Jsou zvyklí hledat a hodnotit různé úhly pohledu a jsou ochotni se těmito zkušenostmi nadále rozvíjet.

Empatičtí

Projevují empatii, soucit a respekt vůči potřebám a pocitům druhých. Mají osobní závazek pomáhat ostatním a jednají tak, aby pozitivně ovlivnili okolní prostředí i životy druhých.

Odvážní

Přistupují k neznámým situacím a nejistotě s odvahou a rozvahou a mají nezávislého ducha pro zkoumání nových rolí, myšlenek a strategií. Jsou odhodlaní a rozhodní při obhajobě svých přesvědčení.

Vyrovnaní

Uvědomují si význam intelektuální, fyzické a emocionální rovnováhy pro dosažení osobního zdraví a pohody, a to jak pro sebe, tak pro ostatní.

Dny otevřených dveří

Přijďte se k nám podívat! Přihlašte se na jeden z dnů otevřených dveří.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Můžete si přečíst naše Zásady ochrany osobních údajů.

Mám zájem o termín: